top of page

Wieloletni członek zarządu spółek kapitałowych (inżynier budowlany, ekonomista). Bogata praktyka na rynkach Europy Zachodniej (Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Holandia, Norwegia), gdzie prowadzi projekty infrastruktury przemysłowej. Z zamiłowania pisarz, trener, wykładowca akademicki.

Zbigniew Dylewski wychowywał się w Kielcach, gdzie ukończył IV LO im. H. Sawickiej. W 1985 roku otrzymał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Świętokrzyskiej. 

W 1995 roku otrzymał tytuł magistra na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także m.in. studia podyplomowe Executive - Master of Business Administration w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu (Leeds University of Business School, University of Abertay Dundee), a także Rachunkowości zarządczej w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Bezpieczeństwa i Higiena Pracy w Wyższej Szkole Administracji Publicznej.

 

Dysertację doktorską z ekonomii obronił na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Był także studentem Studium Teologicznego dla świeckich w Kielcach.

Działalność zawodowa, polityczna i społeczna

Zbigniew Dylewski brał udział w przemianach ustrojowych w Polsce jako uczestnik strajków studenckich na Politechnice Świętokrzyskiej w 1981 roku, a następnie członek KPN.

Pracę zawodową rozpoczynał w 1985 roku jako pracownik naukowy Politechniki Świętokrzyskiej, następnie menedżer,
a później przedsiębiorca.

Praca zawodowa zawsze związana była z zarządzaniem w budownictwie (uprawnienia budowlane wykonawcze bez ograniczeń otrzymał w 1992 roku). Duża część aktywności zawodowej odbywała się poza granicami kraju, przede wszystkim w Niemczech, Szwajcarii, Belgii i Norwegii. Realizował projekty infrastruktury przemysłowej, a także obiekty stanu surowego.

Od roku 2012 prowadzi także wykłady z ekonomii dla studentów na kieleckiej uczelni., natomiast od roku 2017 poszerzył swoją działaność o wykłady publikowane na platformie YouTube.

DR ZBIGNIEW

DYLEWSKI

Wykształcenie

Dołącz do mnie na portalach społecznościowych

  • YouTube - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg
  • White LinkedIn Icon
bottom of page